Спаська башта

Спаська башта

Спаська башта

Спаська башта

Спаська башта Московського Кремля давно і міцно є символом Росії. Вежа була споруджена в 1491 році в період князювання Івана III архітектором П’єтро Антоніо Соларі, про що свідчать плити з пам’ятними написами, встановлені на самій вежі.

Первісна назва вежі — Фролівська, воно походить від церкви Фрола і Лавра, куди вела дорога з Кремля через ці ворота. У 1658 році ворота були перейменовані в Спаські, в честь ікони Спаса Смоленського, розташованої над воротами з боку Червоної площі, і на честь ікони Спаса Нерукотворного, яка перебувала над воротами з боку Кремля. За ними це назва успадкувала і вся вежа.

Саме в шатрі цієї вежі встановлені знамениті годинник — куранти. Циферблати курантів діаметром 6,12 м виходять на чотири сторони вежі. Спочатку годинник заводилися вручну, але з 1937 року їх заводять за допомогою трьох електромоторів.

На верхівці Спаській вежі розташована знаменита рубінова зірка, яка була встановлена 2 листопада 1937 року. Розмах її променів — 3,75 метра. Зірка захищена від опадів та перебої з енергопостачанням, робота ламп перевіряється два рази в день. Висота вежі до зірки — 67,3 м, із зіркою — 71 м.