Площа Таксім

Площа Таксім

Площа Таксім

Площа Таксім

Площа Таксим з повним правом може називатися серцем Стамбула, адже життя тут не зупиняється ні на мить. Це місце з малих років знає кожен житель Туреччини, добре відомо воно і більшості туристів.

Найбільш багатолюдна площа турецького міста розташована в центрі ділових і торгових районів. Свою назву вона отримала від будівлі, що знаходиться біля самого входу на проспект Истиклял. Саме тут відбувається розподіл води, яка надходить в усі райони Стамбула. Це будівля саме по собі є пам’ятником архітектури, оскільки побудована вона в 1733 році.

Площа Таксим є місцем найважливіших політичних зібрань та мітингів. У самому її центрі височіє 12-метровий монумент “Республіка”, що символізує становлення республіки і визвольну армію. Автором проекту монумента був архітектор П’єтро Канонік з Італії. На площі перебуває велика будівля, побудована в 1950 – 1969 рр. – Культурний центр ім. Ататюрка. Біля нього починається вулиця “Гюмюшсуйу”, яка веде до прекрасного пам’ятника – Палацу Долмабахче. На іншій стороні площі починається парк, який носить назву “Таксим Гезиси”, що перекладається як “прогулянка по Таксиму”.