Павелецкий вокзал

Павелецкий вокзал

Павелецкий вокзал

Павелецкий вокзал

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 42 207

Павелецкий вокзал — пасажирський термінал залізничної станції Москва-Пасажирська-Павелецкая, один з дев’яти московських залізничних вокзалів.

Вокзал був побудований в 1900 році за проектом архітектора А. Красовського для обслуговування Рязано-Уральської залізниці. Обслуговуючи 12 населених губерній Росії, ця дорога тим не менш не мала виходу на Москву. У зв’язку з цим Правління залізниці виступило перед урядом Росії з клопотанням дати дозвіл на будівництво гілки Павелець — Москва, щоб беспересадочно зв’язати Поволжя з російською столицею.

Павелецкий вокзал був побудований за будівельним канонами того часу: будівля симетричне з підвищеним центром, високі вікна, широкий і зручний під’їзд. По головному фасаду будівлі вокзалу з боку площі були розташовані входи, вестибюль, багажне відділення, зали для публіки і квиткові каси, телеграф, аптека і буфет. В центрі будівлі — високий операційний зал, відокремлював приміщення для пасажирів першого і другого класів від пасажирів третього класу.

У 1982-1987 рр. була проведена масштабна реконструкція, яка, зберігши зовнішній вигляд будівлі вокзалу і привокзальної площі, збільшила його пропускну здатність в 4 рази. З’явилося три рівня пасажирських приміщень, технічний поверх і новітні системи обслуговування. Сьогодні вокзал зв’язує Москву з Поволжям і півднем Росії.