Площа Каталонії

Площа Каталонії

Площа Каталонії

Площа Каталонії

Площа Каталонії входить в число найбільш популярних визначних пам’яток Барселони. Вона знаходиться між Старим Містом і районом Ешампле. Тут починаються дві знамениті вулиці Барселони: Рамбла і Песео де Грація.

Аж до середини XIX століття територія, на якій розкинулася площа Каталонії, була звичайною сільською місцевістю за межами міських стін. У 1858 році було отримано дозвіл про знесення загороджувальних стін від центрального уряду в Мадриді. Завдяки цьому стало можливим розпочати активне будівництво на прилеглих землях. До 1888 року вже практично склався архітектурний ансамбль площі, після чого вона неодноразово модернізувалася. Найбільш істотні зміни були внесені у вигляд Площі Каталонії в 1929 році, коли місто готувався до проведення Міжнародної виставки, і була побудована станція метро.

Площа вимощена каменем, а навколо неї розкидані кілька невеликих фонтанів і безліч скульптур. Порівняно недавно, в 1991 році, колекція пам’яток цього скверу поповнилася монументом, присвяченим колишньому президенту уряду Каталонії Франческо Масія. Її автором є архітектор Жозеп Субиракс, який брав участь у будівництві монументального собору Святого Сімейства.