Палац Дожів

Палац Дожів

Палац Дожів

Палац Дожів

Палац дожів протягом століть був і залишається візитною карткою Венеції. Адже саме ця будівля відкрилося поглядам приїхали сюди морем. Тут жили правителі Венеції, засідав Великої ради, Сенату і Верховного суду. З балкона, що виходить із залу Великої ради на затоку дож особисто вітав прибували до Венеції гостей.

У середині XVI ст. Венеція вже являла собою практично повністю сформувався цілісний міської масив. До цього часу район, що прилягає до Палацу дощів і собору Св. Марка, був вже повністю впорядкований. Безладна забудова кварталу була ліквідована завдяки зусиллям флорентійського архітектора Якопо Татті. Також закінчилося створення чудового ансамблю Пьяцетті, яка разом із площею Сан Марко є справжньою перлиною центру Венеції. То було найкраще місце для зведення одного з самих чудових архітектурних споруд міста – Палацу дожів, резиденції довічних правителів Венеціанської республіки.

Будівництво та оздоблення Палацу дожів тривало кілька століть. Практично нічого не залишилося від первісної конструкції, зведеної до 1000 року на основі римських стін і знищеної пожежею. То будівля, яку ми бачимо зараз, було побудовано між 1309 і 1424 роками. Задум творців розкішного палацового комплексу Венеції полягав у тому, щоб здивувати іноземних послів, саме тому настільки розкішно оздоблення інтер’єру палацу, над якими трудили кращі майстри того часу