Памятник Дюку де Рішельє

Памятник Дюку де Рішельє

Памятник Дюку де Рішельє

Памятник Дюку де Рішельє

Пам’ятник Арману Эмманюэлю дю Плессі, герцога (дюку де Рішельє, який був одним з найбільш популярних одеських градоначальників. Герцог де Рішельє, француз за походженням, емігрував в Росію після Великої французької революції 1789р. У 1790р. брав участь у взятті Ізмаїла, в 1803г. був призначений градоначальником Одеси, а потім і генерал-губернатором Новоросії.

Рішельє став іменуватися Еммануїлом Йосиповичем. При ньому Одеса отримала тимчасове звільнення від податків і активно будувалася. Коли в 1814г. у Франції повернулися до влади Бурбони, герцог відправився на батьківщину, пожертвувавши все своє майно одеському Ришельевскому ліцею. Після його смерті у 1822г. почався збір коштів, і в 1828г. був встановлений пам’ятник Дюку Рішельє.

Скульптор В. Мартос створив герцога одягненим у римську тогу з сувоєм в руці і трьома латунними горельєфами, що символізують землеробство, торгівлю та правосуддя. Зараз це найбільш впізнаваний символ Одеси. Жартівники рекомендують поглянути на Дюка з водопровідного люка зліва від пам’ятника. З цього ракурсу сувій в руці Рішельє виглядає вельми двозначно.