Золоті ворота

Золоті ворота

Золоті ворота

Золоті ворота

Однією з головних визначних пам’яток Києва є Золоті ворота. Цей пам’ятник архітектури відноситься до XII сторіччя і побудований в 1164 році, в епоху правління київського князя Ярослава Мудрого. Спочатку городяни їх називали Південними воротами, які є невід’ємною частиною оборонних споруд південно-західного боку Києва. Для зміцнення величі і значущості споруди під керівництвом Ярослава Мудрого звели невелику церкву на честь православного свята Благовіщення. З тих пір літописці й мандрівники стали називати їх як Золоті Ворота граду Києва.

Саме знайомства з Золотих Воріт починалося подорож по місту. Так, у 1648 році біля Золотих воріт городяни зустрічали Богдана Хмельницького після військового походу, а в 1654 році — російське посольство після возз’єднання України з Росією. За оцінками фахівців, ширина воріт становила 7,5 метрів, довжина – близько 25 метрів, а висота проїзду – 12 метрів.

На жаль, час не щадило спорудження і мандрівники XVI-XVII століть відзначали напівзруйнований стан пам’ятки архітектури. У різний час на цьому місці проводилися реставраційно-архітектурні роботи. У 1970 році над стародавніми руїнами побудували спеціальний павільйон, який захистив від руйнування і відтворив первісний вигляд пам’ятки архітектури. В даний час туристи можуть побачити гарну вежу з зубцями висотою 14 метрів, надбрамну церкву, орнаменти з цегли, властиві для давньоруських будівель того періоду і багато іншого. На території пам’ятки архітектури діє однойменний музей.