Монплезирский сад

Монплезирский сад

Монплезирский сад

Монплезирский сад

Перед південним фасадом Монплезиру, перлини Петергофа і улюбленого палацу Петра I, розташований Монплезирский сад. Перший проект Монплезирского саду був намальований Петром I в 1711 році, разом з ескізом самого Монплезиру. До створення саду приступили одночасно з будівництвом палацу, у 1714 році, за кресленням, основою якого стали малюнки Петра I. Садок з сімома фонтанами був повністю готовий в 1723 році,одночасно з палацом.

Площа саду розділена на чотири партеру двома хрестоподібними алеями, в кожному партері розбиті квітники ,однакові по малюнку, по краях партеру висаджені кущі самшиту, по боках саду ростуть каштани, липи і клени.

У центрі Монплезирского саду розташований фонтан «Сніп», або «Корона», що складається з 25 струменів, 24 струменя вилітають з постаменту двома ярусами, центральна струмінь б’є вгору на висоту 4.5 метра. На рівних відстанях від «Снопа» знаходяться чотири фонтана «Дзвони», прикрашені бронзовими позолоченими статуями Психеї, Аполлона, Вакха, Фавна з козеням. В тупиках бічних алей приховані два фонтани-вертушки «Канапки».

При Петрі I перед Монплезиром перебували сонячні години на мармуровому п’єдесталі, які, на жаль, не збереглися до наших днів.