Гора Тахтали

Гора Тахтали

Гора Тахтали

Гора Тахтали

Гора Тахтали, або Олімпос, – візитна картка турецького міста-курорту Кемер, її вершина – найвища точка серед всього гірського масиву національного парку Олімпос-Бейдаглари. У перекладі на російську Тахтали означає «дощатий». Висота її трохи більше 2300 метрів.

Тахтали можна побачити з будь-якої точки міста, можна спостерігати її і з відкритого моря: вона служить орієнтиром для моряків. З осені по весну гора вкрита снігом. Під час вітрів, що дмуть з Сахари (зазвичай це буває навесні), що наносяться піском гора забарвлюється в багряний колір. Підніжком і верхня частина гори багаті рослинністю, а верхівка – суцільні камені.

Іноді на горі спостерігаються спалахи вогню, в зв’язку з чим про Тахтали складено багато легенд. Так, давньогрецький поет Гомер у своїй поемі розповідає про Химеру (від неї і пішла назва міста Кемер), яку намагався вбити Беллерофонт (герой Іліади). Потворі вдалося врятуватися, але злякавшись нового зіткнення з воїном, вона оселилася всередині гори, вивергаючи з–під землі вогонь. Сьогодні доведено, що вогонь цей – природний газ, який спалахує у поверхні землі