Колізей

Колізей

Колізей

Колізей

Колізей – найбільший і величний амфітеатр старовини, один з найяскравіших нагадувань про могутність і жорстокості Римської Імперії.

Будівництво Колізею тривало близько п’яти років (75-80 рр. н.е.). Сама споруда має форму еліпса, довжина поздовжньої осі якого дорівнює 188 метрам. Висота мурів – 48,5 метра. Зовнішня стіна амфітеатру має 4 яруси: три нижніх являють собою аркади, а верхній – суцільна стіна розчленована пілястрами й квадратними вікнами. До історії Колізею була причетна навіть римська католицька церква. У 1750 році папа Бенедикт XIV надав Колізею статус святого місця, оскільки, як вважала церква, амфітеатр був місцем загибелі «за Христа» багатьох мучеників язичницького Риму.

В амфітеатрі вершилися долі тисячі людей – тут знаходили свій кінець і злочинці, засуджені до смертної кари, і гладіатори, і навіть дикі тварини, стравливаемые на потіху невгамовному глядачеві.

Перші глядачі побували тут вже у 80 році н.е. Місця для них розподілялися строго відповідно займаному положенню в суспільстві. Ближче всього до арені перебували «ложі» імператора і наближених. Перший ярус, що складається з двадцяти мармурових рядів лав, був відведений для знаті, вершників і інших почесних громадян міста. Наступний блок складався з 16 рядів лав з мармуру. Ця частина амфітеатру призначалася для римських громадян середнього стану.

Колізей ретельно охороняється урядом Італії, а 7 липня 2007 року він увійшов у нову сімку Чудес світу.