Острів Тиран

Острів Тиран

Острів Тиран

Острів Тиран

Острів Тиран вважається нежилим. Він знаходиться практично в гирлі Акабської затоки навпроти курорту Шарм-ель-Шейх. Є частиною морського заповідника Національного парку Рас-Мохаммед, тому тут діють строгі правила поведінки, щоб не порушувало нормальне функціонування екосистеми. Сам острів належить Саудівській Аравії, але знаходиться в довгостроковій оренді у Єгипту. Відповідно, острів є прикордонною зоною і місцем, де гніздяться перелітні птахи і відкладають яйця черепахи.

Відсутність на острові цивілізованих форм життя (правда, тут розміщена спостережна база військової місії ООН) сприяє чистоті моря, достатку непуганной живності і прозорості води. Це, в свою чергу, сприятливо для любителів підводного плавання. Чотири чудових коралових рифів і блакитні лагуни – щоб побачити цю красу, Шарм-ель-Шейха до острова проводяться регулярні екскурсії. Всі, хто побував у цьому “дикому” місці, зазвичай відчувають нестримний захват.

Крім власне природи на рифах біля острова Тиран є кілька затонулих суден, вже покриті черепашками та коралами. Нерідко тут можна зустріти і зграї дельфінів. Піші прогулянки по острову не передбачені.