Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини

Монастир Святої Катерини

Монастир святої Катерини (Синайський монастир), розташований на півострові Синай, вважається оплотом Православ’я на Близькому Сході.

Монастир розташований в долині між горами Мойсея, Катерини і Сафсафа і знаходиться на висоті в тисячу п’ятсот сімдесят метрів.

Монастир був побудований при імператорі Юстиніані. У 537 році він був перетворений у фортецю з метою захисту від набігів кочових племен. У X столітті на території монастиря звели мечеть. Це дозволило уникнути руйнування монастиря з-за ісламізації Єгипту. Варто відзначити, що монастир за свою довгу історію жодного разу не зазнавав пошкоджень і пророк Мохаммед, і арабські халіфи, і турецькі султани, і Наполеон надавали заступництво цьому монастирю.

На території монастиря росте Неопалима купина – згідно Старого заповіту, в полум’ї цього куща Мойсею в перший раз з’явився Бог. На цьому місці в 324 році мати імператора Костянтина Олена веліла побудувати капелу.

Монастир століттями був одним з центрів російської паломництва. В даний час ця традиція відроджується. У монастирі зберігається безліч російських ікон, книг, предметів церковного начиння.

В обителі знаходиться велика святиня – мощі Святої Катерини.