Нижегородський кремль

Нижегородський кремль

Нижегородський кремль

Нижегородський кремль

Нижегородський кремль, розташований в однойменному місті в Росії – це унікальна будова початку XVI століття. Воно і в даний час зберігає образ середньовічної фортеці: глухі башти багатоярусні вежі, неприступні стіни з вузькими бійницями. Фортечні укріплення розташовані ланцюжком і мають форму неправильного багатокутника, по кутах якого розташовані вежі.
Зараз Нижегородський кремль є адміністративним і культурним центром міста. У ньому розташовуються будівлі міської та обласної адміністрації, музей «Нижегородський кремль», Художній музей і Центр Сучасного Мистецтва.

З XVI століття збереглося 12 башт з 13, довжина кремлівської стіни становить 2045 метрів, висота стін – 12 метрів, а товщина на рівні землі – 5 метрів. Висота веж кремля від 18 до 22 метрів.

Найкрасивішою в ансамблі вважається Дмитрівська вежа, яку вінчає позолочений емблема міста – крокуючий олень. У західній частині кремля головною архітектурною визначною пам’яткою є Михайло-Архангельський собор – унікальний пам’ятник храмової архітектури XVII століття.