Золоті Ворота Коктебеля

Золоті Ворота Коктебеля

Золоті Ворота Коктебеля

Золоті Ворота Коктебеля

Скеля Золоті Ворота – одна з безперечних візитних карток Криму. І тому є багато причин. Взяти хоча б форму – нечасто можна побачити посеред моря вулканічну скелю у формі цієї арки, до того схожою на стародавню споруду, що іноді навіть сумніваєшся, не людських чи рук це справа.

Назву свою ця мальовнича скеля отримала з двох причин. По-перше, вона є домом для дивовижно гарних жовтих лишайників, які надають скелі відповідний колір чудового відтінку. Другою причиною є на рідкість вдале розташування скелі – призахідне сонце завжди забарвлює цю скелю в червоно-золоті кольори, а побачене на заході крізь отвір у скелі сонце запам’ятається вам надовго. З прорізом в скелі пов’язана одна легенда. Кожен, хто пропливе під склепінням скелі, буде нагороджений виконанням самого потаємного бажання. Про популярність цього міфу та цього місця говорить дно біля Золотих Воріт – воно все всипане різними монетами.

Цікавим фактом про Золотих Воротах є і те, що саме вони зображені по пам’яті великим російським поетом на полях рукопису «Євгенія Онєгіна», причому зображені дуже впізнавано, їх не з чим переплутати. Золоті Ворота займають досить високе місце в ієрархії кримських визначних пам’яток, і не випадково. І в цьому варто переконатися особисто.