Аю-Даг – Ведмідь-гора

Аю-Даг – Ведмідь-гора

Аю-Даг – Ведмідь-гора

Аю-Даг – Ведмідь-гора

На Південному березі Криму знаходиться цікаве місце, яке є одночасно пам’яток природи та історії . Ведмідь гора або Аю-Даг це невелика височина на витягнута по узбережжю височина, прикметна для всіх моряків. На її схилах збереглися залишки середньовічних міст і укріплених городищ з курганами більш раннього періоду. Сьогодні це територія, на яку організовуються безліч різноманітних варіантів туристичних маршрутів.

Є легенда, що колись по цих горбах блукав величезний ведмідь, що наводив жах на всю округу. Він розбивав на своєму шляху села і навіть ліси, не залишаючи після себе нічого І одного разу він прийшов до узбережжя і втомлений вирішив попити води. Нахилившись, він жадібно припав до моря і став пити. І пив так довго і багато, що морський цар злякався, як би він не випив все море і звернув ведмедя в камінь. З тих пір його застиглий силует так і залишився стояти в квітучій Партенітської долини, а за ним видно вибоїни і яри, де колись-то бешкетував велетенський ведмідь.

На схилах гори беруть початок багато туристичних стежок. Багато з них проходять по середньовічному городища XIII століття, де збереглися кільцеподібні зміцнення і арки. Тут же можна побачити стіни древніх християнських церков. На схилах гори можна зустріти рідкісну суничне дерево і цілі жасминові гаї. Деякі стежки проходять вздовж стрімких обривів, а з вершини відкривається дивовижний вид на затоку і розташовані біля підніжжя гори селища.