Монумент Батьківщина-Мати

Монумент Батьківщина-Мати

Монумент Батьківщина-Мати

Монумент Батьківщина-Мати

Монумент “Батьківщина-Мати” розташований у центрі Києва і підноситься над землею на 102 метри (Статуя Свободи в Нью-Йорку – на 93 метри). Скульптура входить в десятку найвищих статуй світу. Значна фігура жінки тримає в лівій руці щит з гербом СРСР, а в правій – меч. Зроблена вона з листів нержавіючої сталі. Монумент був відкритий в День Перемоги у 1981 році.

Не варто плутати цю скульптуру з монументом, розташованим у Волгограді. Більш відома “Батьківщина-Мати кличе” дещо нижче своєї сестри (85 метрів з п’єдесталом), однак, також зроблена за проектом Євгена Вучетича. За первісним проектом, монумент “Батьківщина-Мати” повинен був бути повністю покритий сусальним золотом, а від його підніжжя в Дніпро повинен був текти водоспад. Однак, Вучетич помер, не перетворивши в життя свій задум.

У туристів є можливість насолодитися прекрасним видом, що відкривається з оглядового майданчика на щиті, з висоти 92 метри. Але потрібно пройти фейс-контроль. Як правило, не пускають дітей і вагітних.

“Батьківщина-Мати” є центральною фігурою Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Меморіальний комплекс займає 10 гектарів на пагорбі правого берега Дніпра. До нього також належить гігантська чаша Вічного вогню, виставка військової техніки,алея Міст-героїв.