Бухта Золотий Ріг

Бухта Золотий Ріг

Бухта Золотий Ріг

Бухта Золотий Ріг

Бухта Золотий Ріг – це зігнутої форми затока Босфору, який глибоко врізається в сушу і умовно ділить європейську частину Стамбула на дві частини: Старе Місто і Нове місто. Це найбільша природна гавань світу. Довжина цього затоки становить 12200 м, ширина становить 91-122 м, глибина — 47 м. Два струмка впадають в затоку в західній його частині: Алі-бей-су ( давня назва – Кидарос) і Киат-хані-су (Барбизес).

Є дві легенди, що пояснюють походження прикметника «золотий» у назві бухти. Згідно з першою легендою, під час османського завоювання візантійці викинули так багато цінностей в затоку , що води його заблищали золотом. Друга і більш правдоподібна історія говорить, що таке назва дана через золотого сяйва, що розливається по поверхні затоки під час заходу сонця.

Вже в VII столітті до н. е. біля берегів гавані з’явилися перші поселення, що згодом з появою Константинополя тут виріс великий торговельний порт. В період розквіту Османської імперії район Золотого Рогу був важливим центром торгівлі, тут знаходилася база морського флоту. І зараз це гарне місце, багате історичними та культурними пам’ятками, залишається одним з найпривабливіших в Стамбулі. По обох берегах бухти облаштовані парки з прекрасними ландшафтними композиціями, пішохідні тротуари, житлові квартали старого Стамбула. Чотири мости з’єднали протилежні береги бухти: міст Ататюрка, міст Халіча, Галатський міст і Старий Галатський міст