Музей папірусу

Музей папірусу

Музей папірусу

Музей папірусу

Відвідувачі музею папірусу в Луксорі мають можливість своїми очима побачити всі етапи процесу виготовлення папірусу. Тут також можна придбати виконані майстрами точні копії стародавніх папірусів.

Як відомо, папірус – особливий матеріал, виготовлений з однойменного рослини Cyperus papyrus. Це рослина з сімейства осокових в достатку росте в заболочених районах дельти Нілу і з давнину служило основним матеріалом для письма.

На початку ХХ століття, коли в США і Європі з’явилася мода на теми, пов’язані з Давнім Єгиптом, вчені з різних країн приступили до дослідження того, як папірус виготовляли в давнину. Проводилися випробування декількох варіантів, які були запозичені у античного поета Плінія в його “Природної Історії”, проте створити рівний за якістю древнім папірус довгий час не виходило.

У Єгипті існували різні види папірусів. Найдешевший папірус для упаковки товарів торговцям, а дорогі зразки призначалися для написання релігійних або літературних текстів. Все це і багато іншого про тонкощі вирощування і обробки папірусу ви дізнаєтеся в галереї папірусу.