Кафедральний собор Святої Марії

Кафедральний собор Святої Марії

Кафедральний собор Святої Марії

Кафедральний собор Святої Марії

Одна з основних визначних пам’яток Пальма-де-Майорки – Кафедральний собор Святої Марії, місцеве населення частіше називає його «Ла Сеу» (La Seu). Зведений на узбережжі, цей величний готичний храм справляє приголомшливе враження. У довжину собор займає майже 120 метрів, шириною 55 метрів і 44 метри у висоту.

Цікава історія спорудження Храму. Його будівництво почалося в 1229 році. Згідно з легендою, флот короля Хайме I Завойовника потрапив у сильний шторм недалеко від острова – і король став молитися Діві Марії, поклявшись, що у випадку порятунку він збудує храм на її честь. Король уникнув загибелі, і зведення Храму почалося. Проте роботи тривали протягом майже 400 років – до початку 17 століття. А в 17 і 18 століттях храм довелося кілька разів відновлювати після обвалення склепінь. На початку ХХ століття в реконструкції собору взяв участь відомий іспанський архітектор Антоніо Гауді – завдяки йому в собор було проведено електрику.

Прикраса храму – віконні вітражі. На східному фасаді споруди розташоване головне вікно-троянда, відоме як «готичне вікно» – це найбільша готична троянда в світі. Вітраж утворює в ній зірку Давида. А двічі на рік сонячне світло, заломлюючись через різнокольорові скла, створює проекцію троянди на протилежній, західній стіні.