Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра — один з найдавніших монастирів на території Русі. Лавра розташована на території сучасної України, в центрі Києва. Монастир внесений в список Всесвітньої культурної спадщини, складається організацією ЮНЕСКО.

Києво-Печерська лавра, заснована у 1051 році ченцем Антонієм Печерським з міста Любеча під заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого. Біля монастиря була важка історія — безліч разів лавру спалювали половці і берендеи під час своїх набігів, також монастир руйнувався під час незліченних війн, які вела Київська Русь. Однак кожен раз лавру незмінно відновлювали.

Зараз Києво-Печерська лавра — найвідоміша і популярна пам’ятка Києва. На її території розташовано кілька десятків локальних пам’яток — середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень. Також для туристів доступний комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей.
Крім цього можна відвідати місцевий музей, де представлена велика колекція старовинних релігійних предметів, картин і книг.

Києво-Печерська лавра — унікальний історичний пам’ятник і центральна пам’ятка всіх туристичних екскурсій по Києву.