Патріарші ставки

Патріарші ставки

Патріарші ставки

Патріарші ставки

У Москві багато таємничих пам’яток, але найзагадковіше і популярний, це Патріарші ставки. Саме тут починається історія відомого твору Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита”. Але ще до написання цього твору ставки були оповиті таємницею.

Колись на цьому місці було Козине болото, з якого брав початок струмок Чорторий. Козячим воно називалося не тільки тому, що неподалік знаходився козій двір, поставляв шерсть до царського та патріаршого двору. Селяни запевняли, що іноді тут з’являвся сам диявол у вигляді величезного чорного цапа, прогнати якого можна було тільки святим хрестом. Струмок Чорторий, що бере початок в цьому болоті, отримав свою назву буквально – тому що його рис рив. Навіть виникнення Патріаршої слободи на берегах очищеного вже водойми не позбавило місця від нечистої сили. У ставку став пропадати худобу і навіть люди, немов сам чорт затягував їх на дно.

Саме тут з’являється Булгаковський Воланд. Всі хто прочитав “Майстер і Маргарита” неминуче приходять на Патріарші ставки і дивуються: “А де ж трамвай?”. Трамвайних колій тут насправді немає, але у такому містичному місці це ще ні про що не говорить.