Лежачий Будда на горі Та Ку

Лежачий Будда на горі Та Ку

Лежачий Будда на горі Та Ку

Лежачий Будда на горі Та Ку

Головною визначною пам’яткою Фантьета є буддійський молитовний центр зі старовинними пагодами, а також статуєю лежачого Будди на горі Та Ку. Буддисти з усіх країн щороку відвідують це святе місце. Раніше дістатися до храмового комплексу можна було тільки пішки, але в 2002 році до пагод була побудована канатна дорога.

Статуя лежачого Будди Шак’ямуні знаходиться приблизно в ста метрах від верхньої пагоди, майже на вершині 700 метрової гори. Розміри статуї досить значні: 49 метрів в довжину і 11 у висоту. Будда зображений у стані нірвани. Оточена дикою природою і темними хмарами (якщо ви потрапили сюди в дощовий день, білосніжна фігура зі спокійною, ледь відчутною посмішкою на обличчі вселяє спокій у душі. При цьому навіть не важливо, хто вірує ти чи ні – дотик до святинь об’єднує тут усіх.

Статуя була створена в 1962 році. Залишається тільки припускати, яких зусиль коштувало ваятелям скульптури створити її на такій висоті при цілковитій відсутності доріг. До речі, коли йшла реконструкція пагод, сусідніх з Буддою, всім відвідувачам пропонували при підйомі на гору захопити з собою хоча б пару цеглин. По-перше, за це обіцяли прощення гріхів, а по-друге, на словах просто дякували за допомогу.

Якщо ви зважитеся дійти до статуї Будди пішки, то будьте готові до досить крутому підйому.