Гірське плато Сігірія

Гірське плато Сігірія

Гірське плато Сігірія

Гірське плато Сігірія

Сігірія — знамените гірське плато в центрі Шрі-Ланки, на якому розташовані руїни однойменної давньої фортеці і залишки буддійського монастиря в печері. Сігірія є популярною туристичною визначною пам’яткою острова, а організацією ЮНЕСКО вона визнана об’єктом Всесвітньої культурної спадщини.

Слово «сігірія» в перекладі означає «левова скеля». Це плато піднімається майже на двісті метрів над землею. Перше укріплення тут виникло наприкінці п’ятого століття — цар Касапа наказав збудувати на горі неприступну фортецю, яка незабаром стала царською резиденцією. В давнину це було надзвичайно гарне місце — навколо Сигирии були розбиті мальовничі сади і побудовані фонтани, які вважалися одними з перших у світі. На вершину плато вели відомі Левові ворота, що збереглися до наших днів лише частково.

Сьогодні Сігірія являє собою історичний пам’ятник. Крім уцілілих Левових воріт на вершині плато збереглися залишки стародавньої фортеці і царського палацу, а також руїни печерного монастиря. На скелі досі можна побачити старі фрески і вибиті на камені вірші. Крім того, з вершини плато відкривається чудовий вид на околиці, що також привертає сюди безліч туристів.