Фонтан Човник

Фонтан Човник

Фонтан Човник

Фонтан Човник

Фонтан «Човник» був побудований за замовленням Папи Урбана VIII в 1627-1629 роки в пам’ять про подію в 1598 році повінь в Римі, коли рівень річки Тібр піднявся і досяг позначки в 10 метрів. Площа Італії на той момент була затоплена на один метр, і по площі можна було пересуватися тільки на човнах. Коли ж вода йшла з міста, одна з човнів сіла на мілину і так і залишилася лежати на площі.

Фонтан був побудований за проектом італійського скульптора П’єтро Берніні, батька відомого скульптора Джованні Лоренцо Берніні, який, імовірно, брав участь у роботі над фонтаном після смерті свого батька в 1629 році.

Найбільшою складністю в роботі скульпторів було те, що вода, яка забезпечує фонтан і надходить до нього з античного римського акведука Аква Вірго, мала дуже низький тиск. П’єтро Берніні, використовуючи свій геній і нестандартне художнє бачення, спроектував фонтан так, що основна його частина (овальна ванна) знаходиться трохи нижче рівня площі, а сама «човен» — вище цього рівня і одним своїм кінцем втоплена в ванну. Це і дозволило створити необхідний для струменів перепад висот.