Блакитна мечеть

Блакитна мечеть

Блакитна мечеть

Блакитна мечеть

Мечеть Султанахмет, або Блакитна мечеть, розташована в Стамбулі і по праву вважається одним з найбільш знаменитих споруд Туреччини. Історія її красива і незвичайна, і навіть будівництво шести мінаретів замість стандартних чотирьох пояснюється цікавою легендою.

Султан Ахмед почав будувати цю мечеть, коли йому виповнилося 19 років. Вчинок не хлопчика, але чоловіка! До того часу Османська імперія встигла програти війну Австрії, і Ахмед, вражений поразкою улюбленої його серцю країни, вирішив побудувати мечеть, щоб умилостивити Аллаха. Попередники Ахмеда I будували мечеті на кошти, отримані в ході воєн, але тут молодому султанові не дуже пощастило. Жодної пристойної війни йому виграти не пощастило, і довелося будувати на свої гроші, тобто на гроші султанської скарбниці.

Як свідчить легенда, не пощастило султану і з архітектором – замість чотирьох золотих (алтин) мінаретів той розмахнувся відразу на шість (алти). Мабуть, недочув при отриманні завдання. Що після цього стало з архітектором, легенда загадково мовчить, однак мечеть вийшла на славу! Жарти жартами, а внутрішнє оздоблення, оздоблення каменем, мармуром, а також білими і блакитними кахлями ручної роботи, завдяки яким мечеть і отримала свою назву, дійсно вражають уяву!

Архітектурний комплекс, в рамках якого вона була побудована, також включає в себе медресе, благодійні заклади, кухні і мавзолей, у якому поховано Ахмед I, і всі разом вони заслуговують найпильнішої уваги не тільки правовірного мусульманина, але і взагалі людини, яка любить і цінує красу.