Амфітеатр Ель-Джем

Амфітеатр Ель-Джем

Амфітеатр Ель-Джем

Амфітеатр Ель-Джем

Амфітеатр Ель-Джем – архітектурний гігант, зведений в 238 році за наказом правителя Гордіана Старшого. Лише трохи поступається Колізею Риму за розмірами, він не менш граціозний і величний. Стіни Колізею викладали мозаїкою із зображенням вершників, мисливців і переслідуваних ними звірів. Жертви приносилися в жертву богам. Дикі звірі, яких випускали на арену, присвячувалися богам: лев і бик – Сатурну і Юноні, пантера – Діонісу, ведмідь – Діані.

До XVII століття Амфітеатр залишався практично незмінним. І тільки пізніше його камені стали використовувати для будівництва Великої Соборної мечеті в Кайруані. Остаточно туніський Колізей був зруйнований в XIX столітті в результаті обстрілу під час чергових заворушень у Тунісі.

Тепер у кам’яних залах тиша і спустошення. Але навіть у такому стані колізей в Ель-Джемі – найбільш зберігся серед всіх подібних споруд. Для відвідувачів доступна ціле підземне місто, що знаходиться під стометрової ареною Ель-Джема. Тут знаходяться клітини для диких звірів, комірчини гладіаторів, камери для швидкого прибирання трупів зі сцени.

Кожен рік влітку тут проводиться фестиваль класичної музики під відкритим небом.