ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ЗУБАМИ?

4-7-2018

Щоденна гігієна ротової порожнини є запорукою здоров’я всієї ротової порожнини. В процесі розмноження бактерій на зубах утворюється м’який наліт, згубно впливає на емаль. Нехтування щоденним чищенням може призвести до того, що в місцях скупчення нальоту утворюються вогнища каріозного ураження. Крім цього, такі зони стають причиною утворення зубного каменю і неприємного запаху з рота. Щоденні гігієнічні процедури займають сумарно близько 15-20 хвилин, проте служать надійним захистом від виникнення карієсу і запалення слизових оболонок. Рекомендую Стоматологічна Клініка Андрія Лукашука

Корисна та шкідлива їжа

Значною мірою на стан зубів впливає і щоденний раціон. Мінеральні елементи зміцнюють зубну емаль, тому фахівці рекомендують включити в продуктовий набір кисломолочні продукти, сир і червону рибу. Тверді овочі, від моркви до буряків, відрізняються масажним ефектом м’яких тканин і ефективно очищають поверхню емалі від бактерій. Цим же ефектом володіють родзинки і тверді сорти сирів. Для збагачення фітонцидами і вітамінами радять щодня вживати кілька сотень грам винограду, суниці або журавлини, а в зимовий період – грейпфрутів і апельсинів. Корисними властивостями володіє і зелений чай, що містить значну кількість антиоксидантів.

Правила догляду за зубами
Правильна чистка. Цю процедуру потрібно проводити не менше двох разів на день. Чистити зуби можна як перед прийомами їжі, так і після них. У першому випадку чищення рекомендується починати не менше ніж за 15 хвилин до їжі, а після сніданку – полоскати рот водою або ополіскувачем. Час чищення становить не менше 2-3 хвилин, як для внутрішніх, так і для зовнішніх поверхонь. Напрямок руху щітки – від ясен до верхньої частини зубів, «від червоного до білого». Така методика дозволяє видалити залишки їжі від ясенних кишень і запобігти розвиток гнильних процесів. Багато моделі щіток мають додаткову накладку на тильній стороні, призначену для чищення м’яких тканин.

Правильна паста. Коректно підібрати підходящий варіант серед розмаїття сучасних відбілюючих, профілактичних, лікувальних складів може тільки професійний стоматолог. При цьому необхідно враховувати, що будь-яка паста виконує свої функції при виконанні відповідних умов. Щоденний догляд буде ефективний у повній мірі, якщо зуби підготовлені до цього і очищені від каменю і нальоту спеціалізованим обладнанням. Крім цього, пасти забезпечують організм необхідними мікроелементами максимум на 30%, а інша норма повинна бути отримана з повсякденної їжі.

Використання додаткових засобів гігієни
Крім щоденного мінімуму гігієнічних процедур стоматологи радять регулярно доглядати за зубами за допомогою додаткового обладнання.

Флоси. Це пристосування називають також зубний або стоматологічної ниткою. Існує кілька варіантів флосів, що розрізняються перетином, додатковим покриттям і ароматизацією, матеріалом основної нитки і т. д. З допомогою цього засоби гігієни очищають проміжки між зубами, які не в змозі проникнути волоски щітки.

Іригатори. Це пристосування очищає поверхню емалі за допомогою спрямованої під тиском водяного струменя. Крім цього, використовуються ополіскувачі та розчини на водній основі (содові, фторосодержащіе тощо). Застосування іригаторів дозволяє видаляти максимальна кількість мікроскопічних залишків їжі.

Професійна чистка

У тому випадку, якщо на емалі з’явилися затемнення, які не виходить видалити зубною щіткою, слід звернутися до стоматолога для проведення апаратної чищення. З її допомогою видаляються сформувалися зубні камені, кристали з відкладень фосфорних, кальцієвих і залізних солей.

Вибір коректного способу проведення чищення проводиться стоматологом після обстеження. На першому етапі за допомогою відповідного обладнання (лазерного, ультразвукового і т. д.) видаляється сформувався камінь. Після цього залишився наліт знімається спеціалізованими пастами і щіткою. На фінішному етапі поверхню емалі лакується фтором. Ця процедура одночасно надає зубам здоровий зовнішній вигляд і позбавляє від запаху. При необхідності після очищення може бути проведена герметизація фісур, в ході якої природні нерівності жувальної поверхні заповнюються рідким полімером. Запечатування щілин дозволяє уникнути скупчення в них мікрочастинок їжі і за статистикою більше ніж на 90% знижує ризик виникнення карієсу.

Правильне виконання процедур щоденної гігієни ротової порожнини повністю виключає ймовірність розвитку бактерій і на тривалий термін рятує від необхідності відвідування стоматолога.