Площа Перемоги

Площа Перемоги

Площа Перемоги

Площа Перемоги

Лаконічна й виразна площа Перемоги розташована в центрі Мінська. Її головна прикраса – гранітний обеліск, увінчаний тривимірним зображенням ордена Перемоги. Це пам’ятник на честь перемоги над фашистською Німеччиною, в пам’ять всіх учасників героїчної битви за Вітчизну. Ансамбль завершують будівлі, збудовані в 50-х роках минулого століття.

Пам’ятник був зведений в 1954 році в пам’ять про радянських воїнів і білоруських партизанів, загиблих за Білорусію. У колектив скульпторів входили: З. Азгур, А. Бембель, С. Селіханов. Форма обеліска, облицьованого сірим гранітом, як давнього символу прагнення до неба не випадкова. Обеліск на площі – це класичний гранований монумент на великому ступінчастому постаменті. На стелі спеціальним чином розташовані рельєфні пояски з білоруським орнаментом. У підстави обеліска – священний меч Перемоги. У 1961 році біля підніжжя пам’ятника палає вічний вогонь.

Пізніше, в 1985 році в підземному переході на площі Перемоги відкрився меморіальний зал, присвячений Героям Радянського Союзу, які загинули, захищаючи Білорусь. На спеціальних меморіальних табличках перераховані імена 566 Героїв. Також тут є спеціальні капсули з землею з інших міст-героїв.

В наші дні майдан є місцем, куди приходять вшанувати пам’ять загиблих під час війни.