Палацова набережна

Палацова набережна

Палацова набережна

Палацова набережна

Палацова набережна, одна з найбільш мальовничих в Петербурзі, розташована на лівому березі Неви, між Кутузівської і Адміралтейської набережними. Незабаром після заснування Санкт-Петербурга, в 1715 році, була намічена загальна схема Палацовій набережній. В ті часи вона називалася Верхньою і зберегла цю назву аж до кінця XVIII століття. В період розквіту радянської влади, коли стало доброю традицією перейменовувати вулиці і проспекти, називаючи їх на честь видатних діячів і пам’ятних дат революції, Палацова набережна перетворилася на набережну Дев’ятого Січня. Проте вже в 1944 році було повернуто первісну назву, і з тих пір залишається незмінним.

У середині XVIII століття Палацова набережна була облицьована гранітом, її доповнили мальовничі спуски до води, виконані майстром Р. Насоновым, за проектом архітектора В. Россі. У XIX столітті біля того місця, де сьогодні знаходиться в’їзд на Палацовий міст, розташовувалася пристань, прикрашена бронзовими скульптурами левів і вазами з порфіру. У 1873 році вони були перенесені на Адміралтейську набережну.

На Палацовій набережній знаходиться колишній палац великого князя Володимира Олександровича, побудований за проектом архітектора А. Резанова, в стилі флорентійського палаццо. Сьогодні в ньому розміщується Будинок вчених.У забудові Палацовій набережній немає стилістичної єдності, але її вигляд справляє враження гармонії, збалансованості та архітектурної цілісності.