Стіна плачу

Стіна плачу

Стіна плачу

Стіна плачу

Стіна плачу в Єрусалимі – місце в повному сенсі слова особливе. Навіть якщо ви ні в що не вірите, ви не зможете залишитися байдужим і нічого не відчути в цьому місці. Це нез’ясовно, але особлива, викликає трепет, мурашки, острах і благоговіння концентрована енергія намоленного місця буквально сочиться з кожної тріщини стіни – стіни, що бачила і слышавшей занадто багато і занадто різний, стіни, яка при уявній неупередженості відповіла кожному говорив з нею.

Якщо відволіктися від сакральних смислів, Стіна плачу – це стародавня насип, яку звів ще цар Ірод для зміцнення місця, де стояв храм, побудований царем Соломоном. Після нападу на місто римлян, храм був зруйнований, від укріплень лишилася одна оборонна насип. Назва «Стіна плачу» вона отримала лише в 16 столітті, воно пов’язане з тим, що за традицією євреї приходять сюди відмолювати свої гріхи.

Опинившись в такому незвичайному місці, варто виконати обряд до кінця, помолитися про сокровенне. Але майте на увазі: жінки і чоловіки знаходяться на своїх половинах, голова чоловіка повинна бути покрита стосом, а відходити від Стіни можна тільки обличчям до неї. Такий древній незаперечний звичай.