Старе місто Будви

Старе місто Будви

Старе місто Будви

Старе місто Будви

Місто Будва був створений фінікійцями. Изганный за невідомі гріхи з рідних земель Кадмос і його дружина Гармонія за переказами стали засновниками эмириона Бутуа (Будва), і звідси починається довге життя і непроста доля міста. Володарі міста змінювалися — греки, венеціанці, слов’яни правили ним — і всі вони залишили свій неповторний слід у культурі цього унікального місця.

Місто буквально нашпигований пам’ятками культури, в основному, звичайно, релігійної культури. Церкви Святої Трійці, Святого Іоанна, Святої Богородиці і Святого Сави, монастирі Станевич (Stanjevici) і Подострог (Podostrog)… здавалося б, старе місто повинен бути місцем урочисто-суворих… Але настає літо, і на вулицях і площах відбувається чарівництво… вони перетворюються в підмостки, на яких приїжджі трупи дають вистави, місто заповнює музика — тут проходять музичні фестивалі, і в чудовому інтер’єрі церкви Santa Marina de Punte звучить класика… А головна площа перетворюється на площу поетів…

У древньої Цитаделі, розташованої в найвищій точці старої Будви, проходить фестиваль Гранд-Театр… але якщо ви не любитель класики і віршів, просто прогуляйтеся цим мостовим, заточеним між кам’яних стін, ви здивуєтеся, побачивши раптом на одній з них знайомий профіль Пушкіна, — так називається одне з численних кафе старого міста. Таких маленьких кафе в місті безліч, як і бутиків та різних галерей.