Лівадійський палац

Лівадійський палац

Лівадійський палац

Лівадійський палац

Палац – прекрасний зразок архітектури дев’ятнадцятого століття. За свою більш ніж півторастолітню історію Лівадійський палац багато разів ставав місцем великих звершень.

Мабуть, першим знаковою подією в його історії стало присвоєння йому в 1861 році статусу літньої резиденції російської імператорської сім’ї. Між цим моментом і смертю в Лівадійському палаці в 1894 році імператора Олександра III архітектурний ансамбль зазнав перебудови і розширення, наприклад, в цей час були побудовані Малий палац (знищений під час Другої світової війни) і Хрестовоздвиженська церква. При імператорові Миколі II будівництво продовжувалося, і на місці старого Великого палацу був побудований Білий палац, а так само з’явилися такі споруди, як палац міністра двору барона Фредерікса.

Після встановлення Радянської влади Лівадійський палац встиг побути і санаторієм для селян, і кліматичними лікувальним комбінатом, поки не настав 1945 рік. У 1945 ж році в Лівадійському палаці проходила знаменита Ялтинська конференція, багато в чому визначила хід історії в післявоєнному світі. Так само в палаці на час проведення конференції була розміщена і американська делегація на чолі з президентом США Франкліном Рузвельтом. Сімдесяті роки двадцятого століття для Лівадійського палацу стали часом відкриття в ньому музею з двома експозиціями – історико-меморіальної та виставкової. У цьому вони перетворені в експозиції про Ялтинської конференції та історії перебування російської імператорської сім’ї в Лівадійському палаці відповідно. Так само в 1977 році в Лівадії проходили зйомки знаменитого фільму «Собака на сіні».

Крім культурного значення, Лівадійський палац нині знаменитий кардіологічним санаторієм «Лівадія» і широкому відомим Лівадійським парком, цілком здатним вразити своїми розмірами. Лівадійський палац належить до тих цікавих місць, які варто відвідати в Криму.