Празький град

Празький град

Празький град

Празький град

Празький Град – одна з найстаріших фортець в світі, що простягнулася вздовж вершини пагорба на лівому березі річки Влтави. Замок Граду, найбільший в країні, в різні часи служив резиденцією королям і імператорам, нині ж є представництвом глави держави.

Історія Празького Граду тісно пов’язана з історією столиці Чеської республіки. Археологи приписують виникнення Праги до IX століття, коли існували дві великі фортеці – Град і Вишеград. Проте численні легенди і народні вірування відводять нас в часи більш давніх подій – воєводи Чеха, який повів слов’янський народ від розбратів і воєн до славним берегах річки Влтави.

Празький Град багатий архітектурними, художніми та історичними скарбами: королівські коштовності, мощі королів Богемії, християнські реліквії, безцінні історичні документи.

Фортеця нагадує невелике місто, кожна частина якого побудована у своєму стилі. У самому почесному першому дворі Граду знаходиться Терезіанський палац, побудований у стилі віденського класицизму за проектом архітектора Пакасси. У другому дворі розташована Каплиця св. Хреста, в якій зберігаються коронаційні регалії чеського королівства. Але головна визначна пам’ятка чеської фортеці – у третьому дворі – Собор Святого Віта, пам’ятник готичного стилю, що будувався з XIV по XX століття. В Королівському саду знаходиться Літній палац королеви Анни, а перед ним – Співаючий фонтан, падаючі краплі якого повторюють дзвін празьких дзвонів.