Музеї Ватикану

Музеї Ватикану

Музеї Ватикану

Музеї Ватикану

Музеї Ватикану являють собою гігантський комплекс, що вміщує найбільше у світі зібрання історичних і художніх цінностей. Для того, щоб побачити все, що зібрано в цій скарбниці, потрібно витратити багато років.

Ватикан – держава в державі в центрі Італії – незважаючи на свій крихітний розмір, володіє надзвичайними цінностями, основна частина яких зосереджена в комплексі Ватиканського музею. У нього входять Етруська і Єгипетський музеї з унікальними археологічними знахідками, Ватиканська бібліотека з 60 000 рукописів, Етнологічний місіонерський музей, Музей Сакро з предметами, знайденими в катакомбах, Історичний музей, Християнський музей Пія IX, Каретний зал, галерея географічних карт, музей сучасного мистецтва.

Найбільш відомі об’єкти музеїв – фантастична гвинтові сходи, Палати Рафаеля, на стелі яких зображені коридори і зали, створюють ефект перекинутої об’ємної реальності, і, звичайно, перлина музейного комплексу – вражаюча уяву Сікстинська капела з уславленими фресками Мікеланджело.

Рухатися по галереях і залах можна лише вперед, в одному напрямку, назад повернутися вже не можна. Щоб потрапити в Сикстинську капелу, доведеться здійснити більш ніж годинну прогулянку по інших залів. Щоб орієнтуватися в залах і галереях музею, необхідно мати карту-путівник, яку можна придбати за окрему плату.

Для відвідувачів музею існує ряд строгих правил. Заборонені короткі шорти, спідниці, декольте, не можна проносити спиртні напої і зброю. У Сикстинській капелі суворо заборонено користуватися мобільним зв’язком, фотографувати і голосно розмовляти. На всій іншій території музею фотографувати дозволено, але без спалаху.

Черги біля входу в музей утворюються з раннього ранку. Ліва чергу для тих, хто бажає оглянути музей самостійно, права – для тих, кому необхідний екскурсовод. Тим, хто забронював квиток в музей Ватикану заздалегідь, немає необхідності стояти у величезній черзі, але зарезервувати квиток необхідно за 15 днів до передбачуваної дати відвідування.