Морський канал з алеєю фонтанів

Морський канал з алеєю фонтанів

Морський канал з алеєю фонтанів

Морський канал з алеєю фонтанів

Створення Морського каналу шириною 12 метрів було ідеєю Петра I. Каналу відводилася не тільки декоративні, але і судноплавна роль, по ньому в середині XVIII століття легкі судна могли проплисти в гавань перед Великим палацом. Алея фонтанів – це 22 басейни з фонтанами на газонах по обидва боки Морського каналу.

По ідеї Петра I вздовж каналу були встановлені 22 басейну. Спочатку вони називалися Нишельными, так як були розташовані в нішах ,і далі від води, ніж вони знаходяться зараз. Чотири басейни були з фонтанами, прикрашені скульптурними групами на сюжети байок Езопа. Були також фонтани-вази. У 1835 році басейни з фонтанами були пересунуті ближче до каналу, труби фонтанів були перероблені таким чином, що струмені води утворювали різні геометричні фігури, в тому числі піраміди. Тому фонтани стали називатися Пирамидными.

У 1854-1860 роках чотирнадцять басейнів замінили новими, з каррарського мармуру. Вісім басейнів залишилися колишніми, тільки були пофарбовані під колір мармуру, їх замінили пізніше, в 60-е роки XX століття. В басейнах були встановлені одноструйные водомети, б’ють на чотириметрову висоту, можливо, саме з цих пір з’явилося назву Алея фонтанів, так як струмені були схожі на дивовижні дерева з води.