Колона Святого Вогню

Колона Святого Вогню

Колона Святого Вогню

Колона Святого Вогню

Протягом століть кожен відвідувач Храму Гробу Господнього може бачити мармурову колону, розсічену вздовж незвичайної тріщиною. Її довжина – більше метра в довжину, до низу вона розширюється до 8 см в ширину і глибину. Існують різні версії переказу, що пояснюють її походження. Згідно з однією з найпоширеніших, тріщина чудесним чином з’явилася у Велику суботу 1579 року.

В той день вірмени хабарем домоглися біля єрусалимського паші дозволу у Велику суботу бути одним в храмі. Давши свою згоду, паша тим самим не впустив православного Патріарха та інших православних, які зібралися біля храму. Вони були змушені молитися біля входу в храм. Раптом серед ясного неба пролунав громовий удар, одна з колон почала тріскатися і звідти бризнув Вогонь, від якого Патріарх запалив свою свічку.

Його приклад наслідували всі прийшли в храм. При цьому православні араби стали стрибати і кричати, прославляючи Бога. З того часу це стало традицією. Крім того, мусульманин про мир, побачивши це диво, безстрашно проголосив, що він тепер християнин. За це він був страчений, а його тіло спалено перед храмом. Служіння в пам’ять про нього здійснюються 19 квітня.