Катерининський парк

Катерининський парк

Катерининський парк

Катерининський парк

Поряд з палацовим комплексом невід’ємною частиною Царськосельській імператорської резиденції є парки, перш за все головний з них — Катерининський, отримав свою назву по що знаходиться в ньому палаці.

Катерининський парк складається з двох частин: регулярного Старого саду і пейзажного Англійського парку. Старий (Голландський) сад заснований, за переказами, сам Петро I. Саме голландські майстри садово-паркового справи Я. Роозен і В. Фохт розпланували у 1720-х роках Старий сад на трьох виступах перед царициним палацом. В цей же час на третьому уступі були влаштовані Дзеркальні ставки, а на річці Вангазе, стекавшей з пагорба, — ще два ставки: Верхній (Великий) та Млиновий, пізніше увійшов в систему Каскадних, або Нижніх, ставків.

У середині XVIII століття сад був розширений, переплановано та оздоблений скульптурою. Ф.-Б. Растреллі спроектував павільйони «Ермітаж» і «Грот», а також Катальну гору; Великий ставок з розташованим на острові люстгаузом (розважальних павільйоном) придбав форму шестикутника і був обведений алеями. Нарешті, в 1770-х роках архітектори В. І. І. в. Нееловы побудували в саду комплекс Адміралтейства, Ермітажну кухню, Верхню і Нижню ванни. Вздовж кордону саду до самих Нижніх ставків простягнувся Поздовжній (Каскадний) канал з дванадцятьма греблями.

Тоді ж на території на південь від палацу і навколо Великого ставка, був розбитий пейзажний «англійський сад», розпочатий під керівництвом в. І. Неєлова і завершений садовим майстром В. Бушем. Опинився частиною нового парку, Великий ставок зазнав перепланування і був перетворений в озеро; прямокутні обриси Нижніх ставків також були пом’якшені.