Ісаакіївський собор

Ісаакіївський собор

Ісаакіївський собор

Ісаакіївський собор

Ісаакіївський собор – найбільший православний храм Санкт-Петербурга, шедевр світової архітектури, одна з найкрасивіших і значних купольних споруд не тільки в Росії, але і в світі.
Освячений в ім’я преподобного Ісаакія Далматського, шанованого Петром I святого, так як імператор народився в день його пам’яті – 30 травня.

До революції 1917 року Ісаакіївський собор був головним кафедральним собором Санкт-Петербурга, і тільки після 1937 року перетворився в історико-художній музей. За своїми розмірами храм поступається лише соборами Святого Петра в Римі, Святого Павла в Лондоні і Святої Марії у Флоренції. Висота храму – 101,5 метрів, а загальна вага досягає 300.000 тонн. Площа становить 4000 кв метрів, храм може вмістити до 12.000 чоловік.

Чудова живопис собору належить пензлю кращих художників 40-х і 50-х років: Карла Брюллова, Неффа, Басіна, Бруні, Штейбена, Шамшина та інших. Головний іконостас зроблений з білого мармуру і опирається на колони з малахіту і ляпіс-лазурі, яких немає більше ніде в світі. Бічні іконостаси прикрашені чудовими скульптурними творами Віталі, Піменова, Клодта, Логановского. В даний час багато туристи піднімаються на колонаду Ісаакіївського собору. Звідси, з висоти 43 метрів, можна побачити панораму міста.