Червона площа

Червона площа

Червона площа

Червона площа

Червона площа – найвідоміша площа Москви, архітектурний та історичний пам’ятник, який поряд з Кремлем є символом російської столиці. У 1990 році комплекс Московського Кремля і Червоної площі були включені до складу списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Червона площа – особливий символ і пам’ятник Москви і всієї Росії, найвідоміша площа столиці. Червона площа виникла в кінці 15 століття. В 1493 році, щоб припинити постійні пожежі, Іван III наказав очистити стіни Кремля від подпиравших їх дерев’яних будівель, а зі східної сторони влаштувати великий ринок.

В радянські часи Червона площа знайшла нове, сакральне для держави значення. Тут стали проводити головні в країні паради і демонстрації, включаючи Парад Перемоги 24 червня 1945 року. У 1930 році на площі за проектом архітектора Щусєва був зведений гранітний мавзолей імені в. І. Леніна.

На Червоній площі розташовані такі пам’ятки, як Собор Василя Блаженного, Спаська вежа Кремля з її знаменитим годинником-курантами, будівля універмагу ГУМ, а також Собор Казанської Ікони Божої Матері, будівля Історичного музею, Воскресенські ворота, Мавзолей в. І. Леніна і некрополь, на якому поховані знамениті партійні вожді і революціонери: Сталін, Войков, Свердлов, Клара Цеткін, Берія, Коллонтай і багато інших.