Будайська фортеця

Будайська фортеця

Будайська фортеця

Будайська фортеця

Історія Будайської фортеці почалася в XIII столітті, коли король Бела IV наказав звести на високому скелястому березі Дунаю фортеця для захисту від руйнівних набігів татар. З часом навколо фортеці виросло місто, а сама фортеця стала резиденцією угорських королів.

Центром кріпосного району є площа Святої Трійці з витонченим бароковим Чумним стовпом. Тут же знаходиться знаменитий готичний собор Матяша, де проводились церемонії коронації багатьох угорських монархів. В каплиці Лорето, що відноситься до собору, знаходиться єдина вціліла після навали турків гробниця королівської пари – короля Бели III і його дружини Анни Шатільон.

З північної сторони собору Матьяша знаходиться Рибацький бастіон – оборонна споруда в неоготичному стилі, побудована у 1895-1902 рр ..

Всю південну частину кріпосної гори займає значний ансамбль Королівського палацу. Побудований більше семи століть назад, він багато разів руйнувався, перебудовувався, приходив в занепад і знову відроджувався. Сьогодні в приміщеннях палацу розміщені Національна бібліотека, фонд якої налічує 6 мільйонів видань, і кілька музеїв – Музей Людвіга (музей сучасного мистецтва), Угорська Національна галерея, Історичний музей.