Новоафонська печера

Новоафонська печера

Новоафонська печера

Новоафонська печера

Одна з найбільших печер Абхазії – Новоафонська – розташована в надрах Іверської гори, недалеко від Новоафонского монастиря. Протяжність печери становить близько 1900 метрів, максимальна глибина – більш 180 метрів.

Вхід у печеру був відкритий тільки в 1961 році. З 1975 року почалося активне відвідування туристами печери. Тоді ж тут почала діяти підземна залізниця, яка доставляє туристів в кілька підземних залів протяжністю 1,3 кілометра. На цій дорозі всього 3 станції, нею користується в середньому 2 тисячі людей на день.

У Новоафонской печері 11 залів, обов’язково варто оглянути безліч натічних мінеральних утворень («Череп», «Черепашка», «Кам’яний водоспад»), гроти і галереї, підземні озера. Печера електрифікована, екскурсії проводять досвідчені фахівці. Фотографувати можна тільки за спеціальним дозволом, яке можна придбати при вході за невелику плату. Постійна температура повітря під землею – всього 11 градусів Цельсія, тому бажаючим відвідати зали Новоафонской печери рекомендується брати з собою теплий одяг і обов’язково – зручне взуття.