Античний місто Сімена

Античний місто Сімена

Античний місто Сімена

Античний місто Сімена

Античний місто Сімена розташований на території сучасного села Калекей, на березі затоки Кекова. Відомо, що місто існувало вже в IV столітті до нашої ери.

Місто входило в союз Аперлаи, він вважався улюбленої гаванню моряків з-за свого зручного порту і важливого стратегічного значення.

II століття нашої ери став фатальним для історії міста. У зв’язку з численними природними катаклізмами частина міста пішла під воду. Зберігся міський район жителі одразу ж покинули. Після цих землетрусів берегова лінія значно змінилася.

В даний час від міста залишилися руїни фортеці, які представляють історичний інтерес. З її вершини відкривається приголомшливий вид на околиці. На території фортеці зберігся кам’яний театр, особливість якого полягає в невеликій кількості посадочних місць – їх всього сто п’ятдесят. Цікаво також подивитися на старі гробниці, висічені в скелях, і саркофаги, які вінчають перевернуті човни. Один з таких саркофагів наполовину занурений у воду, що зробило його справжньою візитною карткою міста. Біля берега також збереглися фрагменти античних лазень.