Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Сама найдавніша відома вулиця міста, київський Монмартр і Арбат — саме так називають Андріївський узвіз, що з’єднує Верхній і Нижній частині міста. За легендою, Святий Андрій Первозванний встановив на вершині пагорба Хрест, тим самим провіщаючи народження нового міста. В результаті море, яке існувало на місці Дніпра пішло і стали з’являтися перші будови.

Зараз на цьому місці розташовується Андріївська церква, збудована за проектом архітектора Карло-Бартоломео Растреллі. Її особливість — відсутність дзвонів, оскільки, знову ж таки, за переказами, при звучанні дзвоні «море знову повернеться в град Київ».

Андріївський узвіз кілька разів перебудовувався і реконструювався. Основні зміни відбулися на рубежі XX-XXI століть: реконструкція інженерних мереж, пішохідних тротуарів та проїзної частини узвозу.

В даний час — це унікальна вулиця, своєрідний музей під відкритим небом. Тут розташовуються Музей однієї вулиці, будинок-музей Михайла Булгакова, всілякі галереї і салони. Крім цього, щорічно на Андріївському узвозі проводяться фестивалі, народні гуляння та вернісажі декоративно-прикладного мистецтва України.