Район Султанахмет

Район Султанахмет

Район Султанахмет

Район Султанахмет

У старій частині Стамбула є район Султанахмет. Він розташувався в європейській частині міста між бухтою Золотий Ріг, Босфорською протокою і Мармуровим морем. А назва цього району відбулося від назви мечеті, відомої туристами, як Блакитна Мечеть. Султанахмет — історичний центр Стамбула, древній акрополь, з 1985 року він занесений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім Блакитної Мечеті тут знаходяться і інші пам’ятники старовини і світової архітектури. Наприклад, такі як: Собор Святої Софії, Палац Топкапи, Цистерна Базиліка. Собор Святої Софії – православний собор, який встиг побувати мечеттю, а нині це діючий музей, пам’ятник візантійського зодчества, символ «золотого століття» Візантії.

Блакитна Мечеть – одна з найкрасивіших мечетей Стамбула. Вона налічує шість мінаретів і є одним з найбільших шедеврів ісламської та світової культури. Палац Топкапи — головний палац Османської імперії. Він відомий також, як Сераль. Цистерна Базиліка — одне з найбільших підземних водосховищ Константинополя, де зберігався запас питної води на випадок посухи чи облоги міста. А ще в Султанахмете багато пансіонів і готелів. Багато туристів з різних точок світу щодня проходять по цьому району, милуючись місцевими пам’ятками.