Фонтан Тритон

Фонтан Тритон

Фонтан Тритон

Фонтан Тритон

Фонтан «Оранжерейний» або як його ще називають «Тритон», розташований по центру Оранжерейного саду в Петергофі. Його побудували в 1726 році, використовуючи проект Т. Усова.

Вода подається до фонтану зі східного Квадратного ставка Верхнього саду. Трубопровід, що з’єднує їх, розробив і побудував П. Суалем. Будівництво фонтану в цій частині Петергофа виправдовується не тільки естетичними міркуваннями, але і господарською необхідністю. Тут був необхідний басейн, водою з якого можна було б поливати квіти і дерева в саду. Спочатку басейн мав 16 граней, але потім він був замінений на круглий.

Посеред басейну фонтану розташувалася скульптура Тритона, разрывающего пащу морському чудовиську. Чудовисько являє собою крокодила з риб’ячим хвостом. Від нього розбігаються чотири великі черепахи, з їх пащ вириваються струмені води. Ця скульптурна композиція символізує собою перемогу при Гангуте.

Після Великої Вітчизняної війни фонтан був дуже пошкоджений, його відновлення закінчилося в 1956 році. Скульптурна група фонтану була відтворена з бронзи за малюнками Б. К. Растреллі, які збереглися в альбомах інженера А. Баженова.