Празький національний театр

Празький національний театр

Празький національний театр

Празький національний театр

Ідея створення Празького Національного театру, народжена в 1844 році, була справді національною — він був повністю побудований на народні пожертвування. Для будівництва було обрано чудове місце на березі річки Влтави, звідки відкривався вид на панораму Празького Граду.

18 листопада 1862 року відбулося відкриття Тимчасового театру, але згодом був проведений конкурс на новий архітектурний проект і внутрішню обробку. Відкриття оновленого Національного театру відбулося 11 червня 1881 року. Давши після відкриття ще 11 подань, театр закрився для наведення остаточного лиску, але поки велися ці роботи, в будівлі сталася пожежа, яка знищила мідний купол, глядацький зал і сцену театру. Чехи сприйняли це як національну трагедію, і протягом всього лише 47 днів на відновлення театру був зібраний мільйон ринських.

В даний час в цьому вишуканому і дивовижно красивому будинку дають вистави три художніх ансамблю Національного театру: драма, опера і балет, подання яких по черзі демонструються в будівлі Національного Театру, в Становому Театрі та Театрі Коловрат. Всі три художніх ансамблю включають в свій репертуар не тільки багате класичну спадщину, але й твори сучасного світового мистецтва.