Порт Барселони

Порт Барселони

Порт Барселони

Порт Барселони

Історія морського порту Барселони налічує понад 2000 років, протягом яких він став одним з найважливіших морських портів Європи. У наші дні він займає 9 місце серед найбільших європейських портів. Саме порт став основою величезного багатства, яким володів місто в Середньовіччі.

На початковому етапі порт був просто місцем якірної стоянки морських суден, яка розташовувалася на південь від гори Монжуїк. У давнину ця стоянка використовувалася фінікійськими торговцями. Але оскільки стоянка не була захищена, траплялися втрати кораблів і товарів, і було прийнято рішення про створення штучного порту. Радники Барселони отримали дозвіл від короля Альфонсо V Щедрого на на будівництво порту для полегшення робіт по навантаженню і розвантаженню. Перші роботи з будівництва нового порту почалися в 1428 році.

В наші дні площа порту Барселони складає 7,86 квадратних кілометрів, в нього входить три основні зони: стара частина Порт Велль, а також комерційний порт і логістичний порт. Керівництво порту сподівається в найближчому майбутньому збільшити площу порту в два рази, включивши території в гирлі річки Льобрегат.