Помпеї

Помпеї

Помпеї

Помпеї

Це місто неподалік від сучасного Неаполя придбав посмертну славу після самого знаменитого виверження вулкана в історії. Страшна природна катастрофа тривала добу; сила стихії була така, що вулканічний попіл долітав до Єгипту та Сирії.

Більше півтора тисяч років сумне місце обходили стороною. А в 18 столітті археологи почали розкопки і виявили, що під шарами застиглої попелу зберігся величезний пам’ятник побуту і культури Римської Імперії. Майже в первозданному вигляді були розкопані язичницькі храми, форуми з колонадами, театри, житлові будинки… На стінах будинків можна розгледіти кольорові фрески, а всередині житлових будинків збереглися численні предмети побуту. За життя своєї Помпеї були багатим і процвітаючим містом, і залишили нащадкам безлічі пам’яток римського мистецтва і культури. До речі, зображення на помпейських фресках наочно відображають фривольні звичаї тих часів: багато їх сюжети носять відверто еротичний характер.

Найлегше дістатися до міста, який давно вже перетворився на гігантський музей під відкритим небом, можна з Неаполя чи Сорренто. Вхідний квиток обійдеться дорослим приблизно в 11 євро.