Вулиця Грабен

Вулиця Грабен

Вулиця Грабен

Вулиця Грабен

Вулиця Грабен – це знаменита пішохідна вулиця в Відні, закладена на місці оборонного рову, що і відбилося в його назві (“graben” перекладається як “рів”). Починається вона від площі Шток-їм-Айзен, а закінчується, впираючись у вулицю Тухлаубен.

Є на ній і історичні об’єкти. Чумний стовп або колона “Святої трійці” знаходиться прямо посеред вулиці. Стовп був закладений у 1679 році на честь припинення епідемії чуми по молитвам імператора Леопольда I. Ближче до площі Стефана знаходиться Будинок Хааса, побудований в 1990 році з скляно-металевих фасадом. Поява цього будинку в історичному центрі міста викликало бурю обурення у захисників архітектури Відня. На перетині вулиці Кертнерштрассе знаходиться дерев’яний стовп із вбитими в нього цвяхами. Він з’явився тут завдяки традиції, за якою кожен йде з міста купець повинен був, ідучи, вбити цвях в колоду.

Серед магазинів вулиці є бутік відомої марки Hermes, магазин ексклюзивного парфумерії Parfumerie J. B. Filz і один з найстаріших європейських магазинів дитячої іграшки Йозефа Кобера(Josef Kober), в якому продаються відомі у всьому світі плюшеві ведмеді.