Кримський міст

Кримський міст

Кримський міст

Кримський міст

Трипролітний автомобільно-пішохідний підвісний міст через Москва-ріку на трасі Садового кільця вважається одним з найкрасивіших московських мостів.

Міст був побудований в 1936-1938 рр. за проектом інженера Б. П. Константинова і архітектора А. В. Власова.Офіційне відкриття мосту відбулося 1 травня 1938 р. Свою назву він отримав від стародавнього Кримського броду, через який кримські татари переправлялися при набігах на Москву.

Кримський міст — один з найбільш великих ланцюгових мостів Європи. На відміну від інших московських мостів, складених з каменю, цей виконаний із сталі. Проліт мосту з допомогою ланцюгів кріпиться до величезних сталевих колон заввишки майже 29 метрів. Довжина кожної ланцюга 297 метрів. Наземні частини прольоту моста облицьовані гранітом. Для спуску з тротуарів мосту вздовж стінок підходів влаштовані сходи.

Якщо подивитися з мосту на південь, ви побачите набережній фрунзе набережну, Центральний парк Культури і Відпочинку ім. А. М. Гіркого (Цпків) і примикає до нього Пушкінську набережну; при погляді з мосту у бік центру – Пречистенскую набережну, пам’ятник 300-річчя Російського флоту (пам’ятник Петру I) роботи Зураба Церетелі на стрілці Москва-ріки і Водовідвідного каналу, Центральний Будинок Художника (ЦДХ) на Кримському Валу і Кримську Набережну